KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13385123

nr 1338 5123

Elsa Celsing

(1880-1974), Sverige

Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 73x60 cm

Elsa Celsing, svensk bildkonstnär född 1880 i Pulkovo, Ryssland, död 1974 i Västerås.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 27 juli 2020
kl 18:28:46

26/7 10:03:53 1      Vinnande bud
26/7 10:04:36 1      justering av budtak

Elsa Celsing

Läs mer om Elsa Celsing